Sezóna 2012/2013

Cesta za titulom...

Letná príprava na novú sezónu sa pomaly, ale isto rozbieha, a tak je ten správny čas pozrieť sa späť a zhodnotiť účinkovanie našich futbalistov v sezóne už minulej. Ako vieme, po vypadnutí zo VI. ligy sme hrali v Okresnej súťaži Stará Ľubovňa. Naším cieľom bolo túto súťaž vyhrať a vrátiť sa späť do vyššej súťaže, čo sa nám aj podarilo. Z tohto pohľadu môžeme sezónu hodnotiť ako úspešnú.

Naša cesta za týmto víťazstvom sa začala nie práve najlepšie, a to nečakanou prehrou 3:0 hneď v prvom kole vo Vyšných Ružbachoch, ktoré v konečnej tabuľke obsadili až predposledné 11. miesto. Po tomto zápase však prichádzali naše víťazstvá so silnejšími aj slabšími súpermi, až do posledného kola jesene, kedy sme so Šarišským Jastrabím uhrali doma bezgólovú remízu. Celú jesennú časť nám na chrbát dýchal náš najväčší konkurent v súťaži – Podolínec, ktorý po polovici odohratých zápasov mal len o dva body menej ako my.

Vyzeralo to tak, že o titul majstra okresu budeme s Podolíncom bojovať do posledného kola, no z celkového víťazstva sme sa mohli tešiť už tri kolá pred koncom súťaže. V nahustenom jarnom programe, kedy boli viaceré zápasy odložené kvôli nepriaznivému počasiu, Podolínec viackrát uhral iba remízu, či dokonca prehral, zatiaľ čo my sme vyhrali deväť zápasov, remizovali sme raz práve v Podolínci a taktiež sme raz tesne (1:0) prehrali v Ľubotíne.

V 22 zápasoch sme 18-krát vyhrali, v 2 zápasoch sme uhrali remízu a v 2 zápasoch sme ťahali za kratší koniec. V konečnom účtovaní sme získali 56 bodov a súťaž s prehľadom vyhrali, keď druhý Podolínec získal až o 11 bodov menej. Viedli sme aj v tabuľkách „doma“ a „vonku“. Súperom sme dokázali nastrieľať 48 gólov a dostali sme iba 20 gólov. O strelené góly sa starali naši strelci, keď sa do streleckej listiny zapísali trinásti hráči. Najlepšími z nich sa stali Matúš Boďo a Martin Barnovský -  obidvaja dokázali skórovať 13-krát.

Za takto vydarenú sezónu patrí naozaj veľké ĎAKUJEME najmä hráčom, ktorí napriek svojim študijným či pracovným povinnostiam prichádzali aj zo zahraničia na zápasy a obetovali tak svoj voľný čas futbalu. Bolo na nich vidno snahu, chuť, nasadenie, chcenie a bojovnosť s akou pristupovali k zápasom. Nedá nám nepoďakovať ani funkcionárom, ktorí sa od trénera, vedúceho mužstva, manažéra až po zdravotníka naplno venovali futbalu. Starali sa o správny chod klubu, dobrú atmosféru v mužstve či získavanie finančných prostriedkov na fungovanie, s čím im výrazne pomáhali naši sponzori (ich zoznam nájdete v záložke Partneri), ktorým takisto patrí veľká vďaka. V neposlednom rade ďakujeme aj fanúšikom, ktorí nás týždeň čo týždeň sprevádzali a podporovali na zápasoch doma aj vonku.

Po peknej a zaujímavej sezóne v okresnej súťaži sa vraciame do VI. ligy, ktorá bude určite dosť náročná. Dúfame však, že sa v nej nestratíme, ako nováčik prekvapíme a pokúsime sa v nej zotrvať dlhšie ako jednu sezónu.

26. kolo: Šarišské Jastrabie - Nová Ľubovňa 0:2 (0:1)

Posledný zápas sezóny 2012/2013 odohrali naši chlapci na pôde tretieho mužstva tabuľky v Šarišskom Jastrabí. Práve toto mužstvo nám na jeseň pripravilo jedinú bodovú stratu na domácom ihrisku, keď uhralo remízu 0:0. Preto sa dal očakávať náročný zápas, čo naznačili hneď úvodné minúty zápasu. Na perfektne pripravenom ihrisku obe mužstvá od úvodných minút predvádzali futbal hodný ich postavenia v tabuľke. Domáci ohrozovali nášho brankára prevažne z väčších vzdialeností, s ktorými si však hravo poradil. V strede poľa sme boli lepším mužstvom, ale chýbala presnejšia prihrávka vo finálnej fáze. Do šatne išli spokojnejší naši chlapci, keď po utešenej strele Martina Barnovského spoza šestnástky nedal domácemu brankárovi šancu, a tak sme vyhrávali 0:1.

Druhý polčas sa začal za stáleho dažďa, ktorý viac vyhovoval domácemu mužstvu a jeho hráči nás viackrát zatlačili na našu polovicu. Zo štandardnej situácie domáci hráč prehlavičkoval ponad našu bránu a v ďalšej nebezpečnej situácii zablokoval strelu Dávid Folvarčík a odvrátil loptu na roh. Po tomto tlaku, ktorý sme ustáli bez obdŕžaného gólu, sa dostali do zápasu naši chlapci a s pribúdajúcimi minútami boli lepším mužstvom. Toto ich snaženie vyústilo do druhého gólu v sieti domáceho brankára, ktorého krížnou strelou prekonal druhýkrát v zápase Martin Barnovský a upravil na konečných 2:0 z nášho pohľadu. Koniec zápasu sa už len dohrával, keď ešte dobrú šancu na zvýšenie nášho náskoku nevyužil Martin Sivulka, keď jeho strelu vytlačil domáci brankár nad brvno.

Góly: 41. a 67. M. Barnovský

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Sopko - Chabada, Veselovský, J. Folvarčík, Sivulka - Barlík (46. Bondra), D. Folvarčík, Barnovský "C", Rusiňák - Pavelčík (69. Reľovský), Knapik (80. Boďo)

R: Kandráč, AR: Lešňák, DZ: Dopirák

25. kolo: Nová Ľubovňa - Litmanová 3:2 (1:0)

Góly: D. Folvarčík, M. Barnovský, M. Knapik

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk - Boďo, Veselovský, M. Konkoľ, Sivulka - Barlík, Mariančík (Knapik), D. Folvarčík, Rusiňák (Firta) - Barnovský, Pavelčík (Repka)

R: Lešňák, AR: Imrichová, DZ: Dopirák

24. kolo: Ľubotín - Nová Ľubovňa 1:0 (0:0)

Zápas, v ktorom našim hráčom už o nič nešlo, začali mužstvá v tréningovom tempe. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, ale bez vážnejšej gólovej šance. Napriek tomu bližšie k streleniu gólu sme boli my, ale tesne pred koncom prvého polčasu nám gólovú radosť prekazil hlavný arbiter odpískaním údajného ofsajdu a gól dosiahnutý Konkoľom neuznal.

V druhom polčase sa obraz hry výrazne nezmenil, k čomu prispelo aj teplé počasie. Ako prví sa mohli tešiť z gólu naši chlapci, ale Konkoľ vo vyloženej gólovej príležitosti z troch metrov prehlavičkoval opustenú bránku domácich. Znovu sa potvrdilo staré známe: nedáš - dostaneš a prvý a zároveň posledný gól zápasu vsietili domáci, keď po centri z pravej strany sa lopta dostala na stred našej šestnástky k osamotenému hráčovi domáceho celku, a ten prekonal nášho bezmocného brankára. Po obdržaní gólu naše mužstvo zaplo na vyššie obrátky, v závere zápasu si vytvorilo výraznejší tlak, ale žiaľ bez vytúženého gólu v bránke domácich, a tak zaknihovalo svoju iba druhú prehru v súťaži.

Góly: 77. domáci

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Sopko - Boďo "C", Veselovský, J. Folvarčík, Chabada - Barlík, Mariančík, D. Folvarčík, Rusiňák - Bondra, Konkoľ (76. Dolák)

R: Tkáč st., DZ: Dopirák

23. kolo: Nová Ľubovňa - voľno

22. kolo: Nová Ľubovňa - Čirč 3:0 (2:0)

Ďalší z tzv. šlágrov kola začali prekvapivo lepšie hostia z Čirča, ktorí sa po rýchlej krídelnej akcii a následnom centri na vzdialenejšiu žrď domácej brány ocitli v čistej gólovej šanci, ale ich zakončenie hlavou skončilo v náručí dobre postaveného domáceho brankára. V týchto chvíľach sa hral medzišestnástkový futbal, ktorý veľa vzruchu nepriniesol tak na jednej, ako aj druhej strane. Dá sa povedať, že v týchto fázach boli futbalovejší hostia, pretože domáci museli tvoriť, zatiaľ čo hostia čakali v dobre zorganizovanej obrannej línii. Všetko sa však zmenilo na prelome 18. minúty, keď vo vyloženej šanci zlyhal domáci hráč Martin Barnovský, ktorý sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi nepresadil a tento jeho pokus kryl. Všetko si však vynahradil už v 20. minúte, keď aj za prispenia teču hosťujúceho hráča preloboval bezmocného brankára hostí a tým otvoril skóre zápasu. Po tomto góle narástli domácim krídla a viackrát ohrozili hosťujúceho brankára, avšak bezvýsledne. Ujala sa až strela Barnovského, ktorú brankár vyrazil pred Dávida Bondru a ten nikým nekrytý doklepol loptu do odkrytej brány hostí. Hostia sa však s týmto výsledkom nechceli zmieriť a po chybe v strede obrany sa dostal do vyloženej šance jeden z ich hráčov, ktorý na naše šťastie netrafil priestor brány. Po tomto momente sa do konca polčasu skóre už nemenilo a rozhodca poslal mužstvá do kabín na polčasovú prestávku.

Do druhého polčasu nastúpili mužstvá bez väčšieho záujmu o hru a v tomto duchu sa niesol celý druhý polčas. Hral sa futbal, ktorý veľa futbalovej krásy nepriniesol, až na zopár výnimiek, keď boli ohrození brankári na jednej aj druhej strane ďalekonosnými strelami, s ktorými si však hravo poradili. Za pozornosť ale stojí dobre zahraná akcia hostí, keď z pravej strany na zadnú žrď brány hlavičkoval hosťujúci hráč do protipohybu nášho brankára, ktorý s vypätím všetkých síl skrotil túto strelu hlavou, ale nanešťastie si pri tomto zákroku privodil svalové zranenie. Po krátkom ošetrení sa opäť postavil do brány, ale postupom času a každým jeho pohybom bolo badať, že toto zranenie si bude žiadať striedanie. Stalo sa tak v 69. minúte, keď ho nahradil náhradný brankár a ten sa svojej úlohy zhostil na sto percent, keď za svoj chrbát nepustil žiadnu strelu hostí. Naopak, v 88. minúte prebral loptu na hranici ofsajdovej situácie Matúš Boďo a nezištne prihral Martinovi Sivulkovi, ktorý už vedel čo s loptou a upratal ju do ľavého dolného rohu hosťujúcej brány. Týmto uzavrel konečné skóre na 3:0, kde vzhľadom na konečný výsledok môžeme povedať, že hosťujúce mužstvo si za svoj predvedený výkon určite zaslúžilo streliť aspoň jeden gól.

Góly: M. Barnovský, D. Bondra, M. Sivulka

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Sopko (Pajunk) - Chabada, Veselovský, Š. Konkoľ (P. Konkoľ), Sivulka - Barlík, Mariančík, D. Folvarčík, Barnovský - Boďo "C", Bondra (J. Folvarčík)

R: Tkáč st., DZ: Havrila

21. kolo: Podolínec - Nová Ľubovňa 1:1 (0:0)

V zápase medzi druhým a prvým mužstvom tabuľky, ktorého výsledok už mohol mnoho napovedať o víťazovi okresnej súťaže, sa od začiatku hral skôr opatrný futbal, keďže ani jedno z mužstiev nechcelo spraviť chybu a pustiť súpera do vedenia. Napriek mohutnej podpore vetra pre domáci tím, boli to ale hostia, ktorí mali viac z hry. Domáci ohrozovali hosťujúceho brankára skôr sporadicky strelami z diaľky, s ktorými však nemal problém. Prvý polčas veľa vzruchu na ihrisku nepriniesol, až na 43. minútu, kedy sa cez domácu obranu predral agilný Matúš Konkoľ, ktorý bol ešte aj zozadu faulovaný, tvrdo vystrelil, no našťastie pre domácich vyprášil rukavice domáceho brankára.

Úvod do druhého polčasu vyšiel lepšie domácemu mužstvu, ktoré sa už v 47. minúte dostalo do vedenia zásluhou vlastného gólu hostí. Po tomto góle narástli domácim krídla a po úspešných kombináciách v strede poľa sa dostávali až pred brankára hostí do vyložených šancí, ktoré však vďaka nepresnostiam v zakončení neskončili gólom. Pre naše mužstvo to bolo šťastie, pretože dvojgólový náskok by sa dobiehal ťažšie. Chceli sme čo najskôr vyrovnať, čo sa nám aj podarilo v 55. minúte, keď si po perfektnom centri Maroša Mariančíka na zadnú žrď nabehol Matúš Konkoľ a hlavou nezadržateľne skóroval. Týmto gólom sa vyrovnal nielen stav, ale aj hra v poli, čo viac vyhovovalo našim hráčom. Domáci tím sa nechcel uspokojiť s remízou, začal sa viac tlačiť dopredu a tým nechával viac voľného priestoru pre našich hráčov v útoku, čo mohol využiť Martin Barnovský. Zastavil ho však hvizd hlavného rozhodcu po dvoch nesprávne odmávaných ofsajdoch. Do konca zápasu sa už nič mimoriadne nestalo, a tak si naši chlapci do tabuľky pravdy pripísali dôležitý bod a udržali si deväťbodový náskok práve pred týmto súperom.

Góly: 47. D. Folvarčík (vl.) - 55. M. Konkoľ

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Sopko - Chabada (68. Knapik), D. Folvarčík, Veselovský, Sivulka - M. Konkoľ, Rusiňák, Mariančík, Barlík - Barnovský, Boďo "C" (52. J. Folvarčík)

R: Beňo, AR: Maníková

20. kolo: Nová Ľubovňa - Orlov 3:0 (0:0)

Góly: 51. M. Konkoľ, 58. P. Rusiňák, 86. M. Barnovský

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk - Sivulka, Firta, Veselovský, Knapik - Barlík, Marinačík, Rusiňák, Barnovský - Konkoľ, Boďo "C" (78. Krupka)

R: Beňo, AR: Maníková, DZ: Dopirák

19. kolo: Plaveč - Nová Ľubovňa 0:2 (0:0)

Góly: 86. a 90. M. Barnovský

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Sopko - Chabada, Firta, Veselovský, Sivulka - Konkoľ, Rusiňák, Mariančík, Barnovský - Knapik (Bondra), Boďo "C" (Reľovský)

18. kolo: Nová Ľubovňa - Malý Lipník 2:1 (1:1)

Šláger 18. kola medzi prvou N. Ľubovňou a tretím M. Lipníkom veľa futbalovej krásy nepriniesol. Hral sa zväčša medzišestnástkový futbal, kde prevládala skôr opatrnosť, pretože žiadne mužstvo nechcelo urobiť zbytočnú chybu. A tak prvé minúty zápasu nepriniesli žiaden vzruch na ihrisku. Napriek tomu sa do prvej vyloženej gólovej šance dostali hostia, keď sa za domácu obranu dostal jeden z hosťujúcich hráčov, ale ten v rozhodujúcej chvíli ponúknutú príležitosť nevyužil a v situácii zoči-voči brankárovi vystrelil veľmi slabo a jeho strelu domáci brankár zneškodnil. Domáci tím si z tohto zaváhania ponaučenie nezobral, a v 27. minúte po uvoľnení sa cez obrancu domácich od bránkovej čiary zacentroval Koneval a jeho prihrávku hlavou usmernil do domácej brány Štupák. Po tomto momente sa domáci hráči snažili dobýjať bránu hostí na čele s brankárom Mašlejom, čo sa im podarilo v 35. minúte, keď po "závare" v šestnástke hostí krížnou strelou vyrovnal Sivulka. Do konca prvého dejstva sa už nič mimoriadne nestalo a mužstvá odišli do kabín za zmierlivého stavu.

Druhý polčas začali domáci s miernou podporou vetra, čo im ale viackrát skomplikovalo prechod do útoku po nepresných, resp. pridlhých prihrávkach. Napriek tomu, sa ale domácemu mužstvu v 49. minúte podaril dokonalý obrat, keď sa v šestnástke hostí najlepšie zorientoval kapitán domácich Boďo a šťastnou strelou upravil na 2:1 pre domácich. Ako sa neskôr ukázalo, bol to posledný a zároveň víťazný gól domáceho mužstva. V ďalšom priebehu, keď sa hostia pokúšali o vyrovnanie stavu, boli to práve domáci, ktorí mohli zvýšiť svoje vedenie, ale ako pri strele Mariančíka a taktiež Barnovského, podržal hosťujúci tím nestarnúci brankár Mašlej, ktorý kryl obidva pokusy domácich. Dokonca zápasu sa už nič podstatné neudialo, a tak si mužstvo Novej Ľubovne pripísalo do tabuľky dôležité 3 body a upevnilo svoje postavenie lídra okresnej súťaže.

Góly: 35. M. Sivulka, 49. M. Boďo - 27. Štupák

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk - Sivulka, Firta, Veselovský, Virostko - Barlík, Mariančík, Rusiňák, Barnovský - Pavelčík (Knapik), Boďo "C" (Reľovský)

R: Pristáč

17. kolo: Kyjov - Nová Ľubovňa 1:2 (1:1)

Naše mužstvo po dlhej zimnej prestávke odohralo svoj prvý jarný zápas na ihrisku Kyjova. Domáci mali výhodu v tom, že svoje prvé jarné vystúpenie absolvovali už pred týždňom v Čirči, ktorému podľahli 4:2. Naši napriek tomu začali veľmi dobre, keď už v 5. minúte sa v šestnástke pekne uvoľnil Marek Barlík, ktorého za cenu faulu zastavil domáci hráč. Rozhodca nariadil v náš prospech pokutový kop, ktorý s istotou premenil Martin Barnovský. Po tomto momente sa však naplno prejavila nezohratosť našich hráčov, ktorí kopili jednu nepresnosť za druhou, k čomu prispel svojou mierou aj nerovný a tvrdý terén. Hracia plocha však bola pre obidve mužstvá rovnaká, no lepšie sa s ňou vysporiadali domáci hráči, ktorí na tomto teréne nekombinovali, ale len nakopávali lopty na našu polovicu. Naplno sa to prejavilo v 43. minúte, keď po strate lopty v strede ihriska a následnom zaváhaní nášho stopéra sa ocitol domáci hráč zoči-voči nášmu brankárovi, ktorému nedal šancu a gólom do šatne vyrovnal na 1:1.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu s kopou nepresností na jednej aj druhej strane, čo bola voda na mlyn pre domácich hráčov, ktorí sa zamerali na udržanie pre nich priaznivého remízového výsledku. Náš tréner sa rozhodol oživiť hru striedaním, keď Pavelčíka nahradil Knapik, ale ani to naše mužstvo nenakoplo k lepšiemu výkonu. S blížiacim sa záverom zápasu sme všetky sily vrhli do útoku, no domáci hrozili rýchlymi "brejkmi" do otvorenej obrany, ale na naše šťastie ich do úspešného konca nedostiahli. Keď sa už zdalo, že zápas skonči zmierlivou remízou, z dobrých 35 metrov napriahol Lukáš Veselovský a krásnou nechytateľnou strelou do pravého horného rohu domácej brány zabezpečil nášmu mužsvu vydreté 3 body. Dnešný zápas veľa futbalovej krásy nepriniesol a dá sa povedať, že vyhral šťastnejší.

Góly: 5. M. Barnovský (11 m), 88. L. Veselovský

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Sopko - Sivulka, Firta, Veselovský, Chabada - Barlík (Dolák), Rusiňák, Mariančík, Barnovský - Boďo "C", Pavelčík (Knapik)

R: Tkáč ml., AR: Tkáč st., DZ: Havrila

16. kolo: Nová Ľubovňa - Veľký Lipník 2:1 (1:0)

Dohrávka 16. kola medzi Novou Ľubovňou a Veľkým Lipníkom sa hrala v nezvyčajnom čase, ale v priam ideálnom počasí pre futbal a na dobre pripravenom trávniku. Domáce mužstvo mohlo už v tomto zápase potvrdiť víťazstvo v okresnej súťaži, ale ako sa vraví: posledný krok je najťažší. Domáci začali s chuťou a hostí zatlačili na ich vlastnú polovicu. Boli častejšie pri lopte a z toho vyplynulo mnoho streleckých pokusov, ktoré však míňali priestor hosťujúcej brány. Ofenzívu domáceho mužstva často podporovali aj obrancovia, konkrétne Martin Sivulka, ktorý sa zastreľoval hneď trikrát, pričom jeho posledný pokus bol najviac nádejný, ale ani táto jeho strela gól nepriniesla. Postupom času sa osmelili aj hostia a opticky vyrovnali hru v strede poľa, kde najväčším ťahúňom bol hráč s číslom 10 R. Bjalončík. Domáci však neúnavne búšili do obranných hradieb, za čo boli odmenení vedúcim gólom v podaní Dávida Folvarčíka, ktorý strelou spoza šestnástky prekvapil brankára hostí. Domáci mali naďalej loptu pod kontrolou, no do vyloženej gólovej šance sa nedostali. Naopak, pred koncom prvého polčasu to boli práve hostia, ktorí sa po zaváhaní v zadných radoch domácej obrany dostali útočiacim hráčom až pred brankára, ale ten reflexívnym zákrokom zachránil svoje mužstvo od vyrovnávajúceho gólu.

Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním streliť vyrovnávajúci gól, čo sa im podarilo hneď v 54. minúte, keď po rýchlej krídelnej akcii a následnom prudkom centri do "malého vápna" pri obrannom zákroku loptu nešťastne zrazil za chrbát brankára domáci obranca a vyrovnal skóre na 1:1. Domácich tento moment nakopol k ešte aktívnejšej hre a v snahe o zvrátenie výsledku vyslali zopár streleckých pokusov, ktoré ale míňali priestor brány. Skórovať sa im podarilo až v 70. minúte, keď sa po druhýkrát v zápase presadil s chuťou hrajúci Dávid Folvarčík a presnou umiestnenou strelou po zemi nedal hosťujúcemu brankárovi šancu zasiahnuť a upravil na 2:1. Domáci hrali naďalej s chuťou a výsledok chceli potvrdiť ďalším gólom, keď sa do útočných akcií zapájali aj obrancovia, avšak bezvýsledne. Najbližšie k streleniu gólu boli po individuálnej krídelnej akcii, keď sa pomedzi dvoch brániacich hráčov predral Barnovský a z bránkovej čiary presne odcentroval na hlavu M. Konkoľa, ktorý však bol v záklone a lopta skončila nad brvnom hosťujúcej bránky. Po jednej z mála chýb v domácich zadných radoch sa ocitol hosťujúci hráč až pred osamoteným brankárom, ale vo vyloženej šanci trestuhodne ponúknutú šancu zahodil a netrafil ani len priestor brány. Za zmienku ešte stojí nepremenená šanca Dávida Folvarčíka, ktorého technickú strelu vyrazil akrobatickým spôsobom hosťujúci brankár a týmto mu zmaril možnosť dosiahnuť hetrik. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo, a tak naši chlapci mohli v predstihu troch kôl oslavovať víťazstvo v okresnej súťaži.

Góly: 19. a 70. D. Folvarčík - 54. vlastný

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk - Chabada, Veselovský, M. Konkoľ, Sivulka - Barlík (83. P. Konkoľ), Mariančík, D. Folvarčík, Rusiňák - Barnovský, Boďo "C" (62. Virostko)

R: Beňo, AR 1: Maníková, AR 2: Karafa, DZ: Bobuľský

15. kolo: Údol - Nová Ľubovňa

Nehralo sa - Údol odstúpil zo súťaže.

14. kolo: Nová Ľubovňa - Vyšné Ružbachy 3:1 (3:0)

Dohrávka 14. kola podľa papierových predpokladov mala jasného favorita v mužstve domácich, ktorí to začali napĺňať hneď od úvodu, keď sa v 8. minúte presadil domáci strelec Matúš Boďo šťastným tečom do protismeru pohybu hosťujúceho brankára. Domáci svoj náskok zvýšili hneď v 13. minúte, keď sa hlavou presadil opäť Boďo. Dalo by sa povedať, že je po zápase, keď už v 20. minúte po osi Firta - Sivulka - Mariančík posledný menovaný hlavou upravil na 3:0 pre domácich a všetko bolo na najlepšej ceste hosťom odplatiť našu zatiaľ jedinú prehru v tomto súťažnom ročníku. Ale ako sa vraví: "Lopta je guľatá", domáci sa uspokojili s dosiahnutým výsledkom a svoju hru prispôsobili hosťujúcim hráčom, a tak sa do konca polčasu už nič podstatné neudialo.

Začiatok druhého polčasu začali domáci tak, ako skončili a naopak, boli to hostia, ktorí sa viackrát dostali na domácu polovicu, ale svoje snaženie nepretavili do gólu. Podarilo sa im to však v 54. minúte, keď po zaváhaní domácej obrany a brankára bol v ich prospech odpískaný pokutový kop, ktorý s istotou premenili a tým upravili skóre zápasu na 3:1. Po tomto momente ostali domáci naďalej zakríknutí a predvádzali nesúrodú hru s množstvom nepresných prihrávok, ale napriek tomu im to stačilo na udržanie priaznivého výsledku. Posledných 10 minút v podaní domáceho mužstva zase prinieslo hru hodnú lídra súťaže a po sérii centrov, striel a následných rohových kopov pritlačili hostí pred ich "svätyňu", ale bohužiaľ pre domácich ani z tohto tlaku už gól nepadol, a tak stretnutie skončilo výsledkom 3:1.

V najbližšom kole vycestujeme na pôdu súpera z Plavča, kde dúfame taktiež v plný bodový zisk s podporou našich verných fanúšikov.

Góly: 8., 13. M. Boďo, 20. M. Mariančík - 54. hostia (11 m)

Zostava ŠK N. Ľubovňa:  Sopko - Knapik, Chabada, Firta, Veselovský - Sivulka, Mariančík, Barnovský, Rusiňák - Bondra (Reľovský), Boďo "C"

R: Firta, DZ: Bobuľský

13. kolo: Nová Ľubovňa - Šarišské Jastrabie 0:0

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk - Veselovský, Virostko, Firta, Chabada (75. Pavelčík) - Barlík, Mariančík, Folvarčík, Rusiňák (57. Krupka) - Barnovský, Boďo

R: Pristáč, AR: Fabíny, DZ: Bobuľský

12. kolo: Litmanová - Nová Ľubovňa 0:2 (0:1)

Góly: 5. M. Boďo, 87. M. Barnovský

Zostava ŠK N. Ľubovňa:  Pajunk - Veselovský, Virostko, Firta, Knapik - Barlík, Mariančík, Folvarčík, Barnovský - Boďo (88. Štellmach), P. Konkoľ (46. Rusiňák)

R: Beňo, AR: Hanečák, DZ: Havrila

11. kolo: Nová Ľubovňa - Ľubotín 2:1 (1:0)

Góly: 19. M. Mariančík, 80. M. Boďo - 88. Hocľár

Zostava ŠK N. Ľubovňa:  Pajunk - Kmeč (45. Pavelčík), Virostko, Firta, Chabada - Barlík, Mariančík, Folvarčík, Barnovský - Veselovský, Boďo

R: Furtkevič, DZ: Folvarčík

10. kolo: Nová Ľubovňa - voľno

9. kolo: Čirč - Nová Ľubovňa 2:3 (1:1)

Góly: M. Barnovský, M. Boďo, D. Folvarčík

Zostava ŠK N. Ľubovňa:  Pajunk - Konkoľ, Veselovský, Firta, Chabada - Barlík, Mariančík, Folvarčík, Knapik (Štellmach) - Boďo, Barnovský

R: Kandráč, DZ: Sumilas

8. kolo: Nová Ľubovňa - Podolínec 3:2 (2:0)

Zápas medzi prvým a druhým tímom tabuľky sa začal vo svižnom tempe. Útoky sa striedali na jednej aj druhej strane, avšak bez gólového efektu. Postupom času sa predsa viac začali presadzovať domáci hráči, čoho výsledkom bol gól v sieti hostí, ktorý zaznamenal už siedmym zásahom v sezóne Matúš Boďo. Svoje vedenie domáci dokázali poistiť po nádhernom páse Chabadu za obranu hostí, po ktorom Barlík preloboval brankára a zvýšil na 2:0. Do konca polčasu sa stav už nemenil.                                                                                                                                    Do druhého polčasu lepšie vstúpili Podolínčania a po chybe domácej obrany zaznamenali kontaktný gól na 2:1. Domáci hráči ale pohotovo dokázali odpovedať, keď už o 3 minúty neskôr po samostatnej akcii zvýšil na 3:1 Veselovský. Desať minút pred koncom sa potvrdilo známe pravidlo nedáš-dostaneš, keď hostia dokázali znížiť na 3:2 a týmto zdramatizovať zápas. Hostia vrhli všetky sily do útoku, ale vyrovnávajúceho gólu sa nedočkali a domáci si tak pripísali 3 dôležité body, ktorými si upevnili prvé miesto v tabuľke.

Góly: 22. M. Boďo, 28. M. Barlík, 55. L. Veselovský

Zostava ŠK N. Ľubovňa:  Pajunk - Š. Konkoľ (L. Konkoľ), Virostko, Firta, Chabada - Barlík, Mariančík (Knapik), Folvarčík, Barnovský - Boďo (Krupka), Veselovský

R: Furtkevič, AR: Imrichová, DZ: Folvarčík

7. kolo: Orlov - Nová Ľubovňa 1:3 (0:1)

Góly: 90.+ Lichvarčík – 20. M. Boďo, 70. Š. Konkoľ, 77. M. Štellmach

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk - Chabada (46. Krupka), Virostko, Firta, Konkoľ - Barnovský, Rusiňák (15. Pavelčík - 46. Štellmach), Mariančík, Barlík - Veselovský, Boďo

R: Hanečák, AR: Maniková

6. kolo: Nová Ľubovňa - Plaveč 3:0 kont.

Zápas sa neodohral, pretože hostia z Plavča nepricestovali.

R: Furtkevič, AR: Foľvarský, DZ: Havrila

5. kolo: Malý Lipník - Nová Ľubovňa 0:3 (0:1)

Góly: 14. M. Barnovský, 86. M. Konkoľ, 89. M. Barlík

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk – D. Folvarčík, Virostko, Firta, Veselovský – Barlík, M. Konkoľ, Mariančík, Barnovský – Dolák (52. P. Konkoľ), Pavelčík

4. kolo: Nová Ľubovňa - Kyjov 2:0 (0:0)

Góly: 65. a 89. M. Barnovský (1 z 11m)

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Pajunk – Krupka, Firta, J. Folvarčík (15. Pavelčík – 75. Štellmach), Knapik – Barlík, Mariančík, D. Folvarčík, Rusiňák – Boďo, Barnovský

R: Karaffa, AR: Havrila, DZ: Kandráč

3. kolo: Veľký Lipník - Nová Ľubovňa 3:4 (2:2)

Góly: 25. a 70. P. Grudecký, 5. Kuzmiak – 15. a 30. M. Boďo (1 z 11m), 60. a 90. M. Barlík

Zostava ŠK N. Ľubovňa: Trenčík – Štellmach (65. Knapik), Veselovský, Folvarčík, Krupka – Barlík, Konkoľ, Rusiňák, Pavelčík (69. Reľovský) – Boďo, Drobňák (46. Firta)